Portugalsko

Zajímavosti, cestování, dovolená, zájezdy a všechno ostatní, co potřebujete o Portugalsku vědět

Portugalsko - Algarve

Poslední změna , autor

Algarve

Algarve tvoří jižní část Portugalska. Nacházejí se zde podle mnohých ty nejkrásnější pláže doslova na konci Evropy - zároveň zde najdete nejzápadnější mys Evropy Cabo da Roca. Algarve patří k turisticky nejoblíbenějším regionům nejen celého Portugalska, ale i Evropy. Ročně jej navštíví až 10 milionů turistů.

Tomu samozřejmě odpovídá i infrastruktura. Kvalitní , krásná nová i historická města, a především záplavy hotelů, wellness resortů, pensionů, hostelů a dalších ubytovacích kapacit. Na své si přijde skutečně každý. K plážím je obvykle velmi snadný přístup a k některým lze dojet i autem.

Region Algarve je celý omýván Atlantským oceánem. Nabízí proto jak krásné písčité pláže, tak i úchvatné vysoké útesy. Důležitými městy jsou Faro, Albufeira, Lagoa, Lagos, Silves, Tavira, Sagres a další. Vyjma hlavního města regionu, Fara, jde převážně o menší městečka až vesničky.

Oblast Algarve oficiálně obývá asi 450 000 obyvatel. Včetně turistů je jich ale mnohonásobně víc. Emigranti z Británie, Německa, Nizozemska a dalších zemí si rádi v Algarve pořizují relativně levné domy a byty.

Teploty v Algarve se obvykle pohybují mezi 25 °C v zimě a 48 °C v létě. Od oceánu však neustále fouká silný studený vítr, což může leckoho zmást. Vězte však, že na sluníčku se spálíte velmi rychle. Silného větru s oblibou využívají kitesurfeři, surfaři a další sportovní nadšenci.

Algarve je v celém Portugalsku výjimečné tím jak moc je závislé na turistice. Prakticky v každém městečku najdete několik restaurací, barů, kaváren, kde lze posedět. Rybí restaurace přímo u pláží je však dobré předem prověřit, abyste později nelitovali.