Portugalsko

Zajímavosti, cestování, dovolená, zájezdy a všechno ostatní, co potřebujete o Portugalsku vědět

Portugalsko - ubytování

Poslední změna , autor

Ubytování v Portugalsku

Cestování po Portugalsku autem dává nejlepší možnost vyzkoušet všechny možné typy ubytování v Portugalsku. Země má co nabídnout pro všechny typy cestovatelů. Pokud si potrpíte na luxusní hotely, jsou tu pro vás - zejména na jihu země v oblasti Algarve a městech jako Faro, Lagos a dalších přímořských letoviscích. Vše samozřejmě balí do moderních pojmů jako wellness, navíc můžete přidat i golf a podobné radovánky.

Po celém jsou rozesety tzv. Pousadas. Jde o státem vlastněné hotelové resorty nabízející i tematicky laděné pobyty movitějším/starším turistům. Hlavní město Lisabon a další velká města středního a severního Portugalska jako např. Porto nabízejí veškerý standard a luxus, na který jsme v Evropě zvyklí.

Kromě toho ale nabízí Portugalsko ubytování i těm, kteří tolik luxusu nepotřebují a hledají spíš ekonomicky výhodné, nebo prostě levné ubytování.

Pro ty jsou určeny pensiony (pensão) a malé hotýlky a hostely. Portugalci je označují jako Casa de Hospedes. Najdete je v každém letovisku a nabídka služeb i ceny se velmi různí. Různí se také podle ročního období. Od 1. září do 1. června, tedy mimo sezónu, mohou být ceny až o polovinu nižší.

To je i případ státem dotovaných hostelů nazývaných Pousadas de juventude. Ve starobylém Lagosu jsme v takové obytovně dostali cenu 13 euro na osobu na noc na čtyřlůžkovém pokoji.

V Lisabonu je pak nabídka ubytování o mnoho větší, a tak i ceny mohou být výhodnější. Začátkem září se nám podařilo najít výhodné ubytování v malém pokoji pro dva za 25 euro. A to přímo v centru města, nedaleko náměstí Dom Pedro IV. Odtamtud jsme to měli jen kousek do krásné čtvrti Baixo, starobylé čtvrti Alfama nebo na , které nás rozvezly kamkoliv dál po městě.